5 Ekim 2011 Çarşamba

NİHAN ÇİLESİZ - Röportaj

Serdar Ortaç'ı Herkes bilir ama onunla çalışan ekibini sadece yakından takip edenler bilir. Ortaç'ın ekibini tanımayanlar çok şey kaçırdığını ne zaman farkedecekler bilemiyorum ama zaten benim sorunum değil.  


Hemcinsim olduğu için olsa gerek Nihan Çilesiz ayrıdır benim için. Konserde ne giymiş- saçlar,makyaj ne durumda diye  gayet güzel süzerim. :) Süz - Süz bi yere kadar benim soracaklarım birikmiş meğer. Röportaj yapmak istediğimi ve kabul ederse mutlu olacağımı (söylemedim) yazdım - (Facebook'dan) Kabul etti etmesine de yoğun turne zamanına denk geldi. biraz beklemem gerekiyordu bekledim- bekledim - bekledim ve sonunda cevaplar geldi.  Sorular daha fazlaydı ama Nihan uzun süreceğini düşündüğü için eleme yaptı elde kalanlarla ben idare ettiysem sizde edersiniz artık.
Önce :: Biraz alıntı -çalıntı yaparak Nihan Çilesiz'in biyografisini sunmak istiyorum.
*Bolu doğumlu - Altı kardeşin en küçüğü -  o da çocukken ayna karşısında şarkı söylermiş ( ben de söylerdim ama olmayınca olmuyor demek ki) - 12 yaşında Bolu'daki Musiki Cemiyeti'ne gitmiş- 
Kanun çalabiliyormuş.  
AnkaraGazi Üniversitesi Çocuk Gelişimini kazanmış ama o müziği seçmiş.Ailesinin de desteğini alarak İTÜ Devlet Konservatuarı'nı kazanmış. 18yaşında İstanbul'a demir atmış. 
Çeşitli mekanlarda sahne almış- sanatçılara vokal yapmış- 
2003 senesinde Serdar Ortaç'la tanışmış yıl 2011 ve Nihan hâlâ Serdar Ortaç'a sahnede vokal yapmaya devam ediyor ve bu durumdan fazlasıyla memnun.
Derya Türkmen :Serdar Ortaç'dan önce çalıştığın isimler oldu mu ?
Nihan Çilesiz: Konservatuarlıyım dolayısıyla çok müzisyenle çalıştım.
Derya Türkmen:   Nihan Çilesiz Konser Öncesi Neler Yapar - Konsere nasıl hazırlanır ?
Nihan Çilesiz : Konser günleri özellikle uykumu almış olmak en önemli 8 saat uyumalıyım,duşumu alır kuaföre giderim kıyafetlerimi ayarlarım sonra biraz dinlenirim zaman varsa bişeyler içer tv izler kafamı dağıtırım.En son makyaj ve giyinmek kalır.Serdar'la kıyafetlerini seçeriz ve sahne başlar.
Derya Türkmen: Serdar Ortaç'la çalışmak zor diyorlar bir de senden dinleyebilir miyiz nasıldır Ortaç'la çalışmak ?
Nihan Çilesiz : Serdar'la çalışmak tabiki zor. Çünkü mükemmeliyetçi biri.Detaylara takılır,herseyi görür, duyar, bilir.. kendini cok yorar.o yüzden onunlaysaniz tembellik yapma şansınız yoktur:)
Derya Türkmen : Albüm yapmayı düşünüyor musun -Ne zaman müzik marketlerde göreceğiz albümünü? 
Nihan Çilesiz : Vokal yapabileceğim en doğru yerdeyim herhalde.Serdar Ortaç sayesinde sizlere ulaşabiliyorum.Sahne kendimi en iyi hissettiğim yer. Artık albüm devri bitti belki bir single olabilir bu konuda Serdar'ın zamanlama yapması taraftarıyım.. kısmet:)

Derya Türkmen :  Güzellik konusuna gelecek olursak saçların ve cildin için neler yapıyorsun. paylaşmak istermisin ?
Nihan Çilesiz : Saçlarıma sürekli bakım yaptırırım.. bu aralar evde kendimde doğal yağlarla besliyorum. Cildim için bol su içerim, alkol ve sigarayı az tüketirim hatta çoğu zaman hiç almam. şeker tuz ve asitli yiyecekleri kullanmam.tabiki mutlaka temiz tutarım ve nemlendiririm.
EN'LER
*En sevdiği dizi?  Kuzey-Güney
*En son aldığı ürün ?
 En son aromatik bir masaj yağı aldım kendime
*En sevdiği marka?
En sevdiğim marka balmain
*Giyim tarzını en iyi açıklayan cümle?
Giyim konusunda "bana hersey yakışır" :)
*Eskiyene kadar giydiği parça?
Spor taytlarımı eskiyene kadar giyerim.
*En çok aldığı ürün?
En çok vücut nemlendiricisi alırım
*Parfüm ?
Chloe, narciso Rodriguez,hugo boss 


*Alışverişte en nefret ettiği şey?
Alışveriş yaparken birilerinin müdahele etmesinden nefret ederim
En Sevdikleriniz ? (kişi-ler)
En sevdiklerim tabiki ailem, en yakın arkadaşım Sevilay ve tabiki sevgilim:)Hiç yorum yok: