30 Haziran 2017 Cuma

KALP ATIŞI / DİZİ  Ali Asaf gibi adamlar hep dizilerde mi çıkacak karşımıza diyeceğimiz günlere girmiş bulunmaktayız. Lütfen hayal dünyamıza hakim olalım zira fazlası kalbe zarar.


 Seviyor Sevmiyor bittiği sıralarda Gökhan Alkan'ın Doctors  dizisinin uyarlamasında olacağını duymuştuk lakin yapım tarafından yalanlanmıştı.
Biz seviyor sevmiyor'un yasını tuttuk, oyuncuların bir kısmı yeni diziye başladı, Gökhan Alkan tatile çıktı, Bize nerden 'Hi from...' diyecek diye beklerken zaman akıp geçti. Ve birgün okuma provası, kore uyarlaması, aynı yapım, Kalp Atışı derken Gökhan Alkan'ın yeni bir diziye başlayacağı ve bunun da aylar önce yalanlanan Doctors uyarlaması olduğunu öğrendik.  Hani sevineceğin birşey olur ama onunla birlikte seni hüzünlere boğan birşeyi de farkedersin ve ara duyguda kalırsınya öyle oldum. 2 ay boyunca bu duyguyu korudum.  Ta ki 3. fragmanda Ali Asaf'ın Eylül'e evlenip evlenmediğini, erkek arkadaşının olup olmadığını sorduğu sahneyi görene kadar.
İşte beklediğim o tatlı heyecan! Bana bunlarla gelin :)


  Daha dizi başlamadan Öykü Karayel'in oyunculuğu hakkında genel yorum soğuk ve donuk olmasıydı ama ben hiç öyle birşey görmedim. Gayet başarılı. Eylül'ü üzerine giymiş çokta yakışmış.
Dövüş sahneleri tek kelimeyle kusursuz. Dövüş sahneleri olacağını ilk duyduğumda 'Bizdeki sadece tokattan ibaret olur' demiştim ama kızın sağa sola savurmadığı insan kalmadı. Gerçekten müthiş bir iş çıkmış.

Eylül babası ve üvey annesinden yeterli ilgi alakayı görememiş asi bir kızımız. Babası Eylül'ün asi tavırlarını kontrol altına alamayınca onu marmaris'te yaşayan babaannesinin evine götürüyor.
Babaanne Eylül'ün hayat akışını değiştiriyor. Onu okumaya zorluyor ve doktor olmasını istediğini söylüyor. Babaannesini çok sevdiği için onu mutlu etmek isteyen Eylül bu yolda Ali Asaf'tan da destek alıyor.

      Ali Asaf Denizoğlu!

 Gökhan Alkan iyi ki öğretmenliği seçmemiş. Sonra nerde görüp tanıyacaktık değil mi:)
Ali Asaf aslında doktormuş ama bir hastasını kaybedince ki aslında anladığım kadarıyla onun hatası değil ama o da kendini sorumlu hissettiği için doktorluğu bırakıp marmaris'te öğretmenlik yapmaya başlıyor.
Öğretmenlik yaptığı okulda da tahmin edersiniz ki kendisini gören genç kızlarımız aşık oluyor.

 Ali Asaf Eylül'ün hırsızlık yaptığını babaanneye söylediğinde sağlam fırça yedi. Sonra peşlerinden içeri girince '' Fırça yetmedi, Canı dayak istiyor herhalde'' dedim ama meğer onların pansiyonunda kalıyormuş. :)
 Yani illa yollar kesişecek, burnunun dibinde bitecekya..
 Ali Asaf'la Eylül birbirlerine ne ara birşeyler hissetmeye başladı? Acaba Bahar'ın imalarımı onların duygularını uyandırdı. Bence öyle. Ah bahar! Kendi ellerinle neler yarattın.
  Ders 1: Hoşlandığınız kişinin bir başkasına ilgi duyduğunu düşünsenizde bunu asla dile getirmeyin. Öyle birşey yokmuş gibi davranın. Sonra olmayan birşeyin yaratıcısı pozisyonunda bulursunuz kendinizi. :)


Bayan kıskanç!
Bahar demişken burdan devam edelim. Bahar Ali Asaf'a aşık olan kızlarımızdan. Duygularını kendi içinde yaşamaktan yorulmuş olsa gerek,  aşkını itiraf etti fakat karşılık bulamadı.
Siz hiç öğretmeninize aşık oldunuz mu? Ben olmadım.  Ali Asaf gibi öğretmenim oldu da ben mi ... :)

Bahar'ın Ali Asaf'a, birkaç yıl bekleyin başkasıyla evlenmeyin demesi çok tatlı değil miydi :) Elinde olsa saklayacak kimse görmesin, almasın diye.
Cesurdu aslında. Ben söyleyemem öyle pat diye. Sonra, ''Sen hiç film izlemiyor musun? Bu ne biçim aşk itirafı, böyle kuru kuru olur mu? insan bir çiçek, çikolata getirir'' diye dalga geçer bende döverim filan :))
Bayan kıskanç deme sebebim Eylül'ün varlığından rahatsız olması. Ali Asaf Eylül'e aşık yani zincirleme aşk kazası söz konusu.

 Sevgi pıtırcığı Esma gel arkadaş olalım :) Her gördüğünü seven, iyi niyet besleyen bir kız Esma.  Eylül'ün sert kabuğunu kırıp içeri girmeyi, onunla arkadaş olmayı başaranlardan.
Böyle insanlar olmalı.. En azından benim hayatımda olursa sevinirim. Esma sadece Eylül'ün arkadaşı olarak mı devam edecek yoksa onunda merak uyandıran bir hikayesi olacak mı..


   İlk bölümde görmediğimiz ama sonrasında dahil olacak karakterler var. Daha da zenginleşecek hikaye. Umarım heyecanı, enerjisi, reytingi yüksek bir iş olur.

    İzleyene, izleyecek olana iyi seyirler.


   BİRİKENLER:

*  Zeynep Çamcı ve Gökhan Alkan 2016' da Asia Pasific Özel Ödülü almışlardı. Güney Kore'nin başkenti Seul'de DMC yıldızlar meydanında Zeynep çamcı ve Gökhan Alkan'a ait birer yıldız bulunmakta. Çok gurur ve mutluluk verici. İkisi adına çok sevindim. Daha büyük başarılarını görürüz inşallah.
Hiç yorum yok: